Share Icon

मनिला । अमेरिकी संयुक्त चिफ अफ स्टाफका अध्यक्ष जनरल चार्ल्स ब्राउन जुनियरले फिलिपिन्सका जहाजहरूमाथि चिनियाँ आक्रमणप्रति चिन्ता व्यक्त गरेका छन् र अमेरिकाले उक्त घटनालाई नजिकबाट नियालिरहेको फिलिपिन्स समाचार एजेन्सीले उल्लेख गरेको छ।

यो भनाई चिनियाँ जहाजहरूले फिलिपिन्स जहाजहरू विरुद्ध आक्रामण गरेपछि आएको हो ।

डिसेम्बर ९ मा, चाइना कोस्ट गार्डका जहाजहरू र तिनीहरूको समुद्री मिलिशियाले बाजो डे मासिनलोकमा मानवीय अभियानमा संलग्न मत्स्य पालन र जलीय संसाधन जहाजहरू ब्यूरोलाई उत्पीडन गरेका थिए भने तोप आक्रमणमा एक जहाजलाई क्षति पुर्‍याएको फिलिपिन्स समाचार एजेन्सीले जनाएको छ।

उनीहरूको कुराकानीमा ब्राउनले फिलिपिन्सलाई निरन्तर सहयोग गर्ने अमेरिकी प्रतिबद्धता दोहोर्‍याए। दुई सैन्य अधिकारीहरूले पश्चिमी फिलिपिन्स सागरमा फिलिपिन्सका जहाजहरूलाई निशाना बनाउने चिनियाँ जहाजहरूको अवैध र आक्रामक कार्यहरूको बीचमा घनिष्ठ सम्बन्ध कायम गर्न सहमत भए।

उनीहरूले आपसी रणनीतिक सुरक्षा चासो र बढ्दो सैन्य सहयोगका अवसरहरूबारे पनि छलफल गरे, फिलिपिन्सको सशस्त्र बलले एक विज्ञप्तिमा उल्लेख गरेको छ ।

Facebook Comments Box

Share Icon