Share Icon

कोलम्बो । श्रीलंकाका विदेश राज्यमन्त्री थारका बालसुरियाले श्रीलंकाले भारतलाई ठूलो दाजु र साझेदारको रूपमा हेरेको र भारतले आफ्नो देशलाई कसरी रूपान्तरण गरेको छ र सन् २०४७ सम्ममा विकसित राष्ट्र बन्ने बाटोमा रहेको हेर्न चाहेको बताएका छन्।

प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी र भारतीय जनताले कठिन समयमा श्रीलंकालाई सहयोग गरेकोमा उनलाई धन्यवादसमेत व्यक्त गरेका छन्। एनआईसँगको अन्तर्वार्तामा उनले श्रीलंका भारतसँग साझेदारीमा काम गर्न चाहेको र सबै भारतीय कम्पनीहरूलाई श्रीलंका आउन आमन्त्रण गरेको बताए। उनले श्रीलंका सन् २०४८ सम्ममा विकसित राष्ट्र बन्ने लक्ष्य राखेको बताए।

श्रीलंकालाई विकसित राष्ट्र बनाउने विषयमा थारका बालसुरियाले भने, ‘हामी सहयोग खोजिरहेका छैनौं। तपाईंले हस्तान्तरणबाट देशको विकास गर्न सक्नुहुन्न। हामी साझेदारीलाई हेरिरहेका छौं। हामी भारतलाई साझेदारको रूपमा हेर्छौं, हामी भारतलाई एक साझेदारको रूपमा हेर्छौं। ठूला भाई र हामी भारतलाई उनीहरूको सफलताको कथामा हेर्छौं। र हामी हेर्न चाहन्छौं कि भारतले कसरी आफ्नो देशलाई परिवर्तन गर्यो र यो २०४७ सम्म एक विकसित देश बन्ने बाटोमा छ।’

‘सन् २०४८ सम्ममा, सोही अवधिमा देश र मलाई लाग्छ भारत र श्रीलंका दुवैका लागि धेरै आर्थिक अवसरहरू छन्। त्यसैले हामीलाई लाग्छ कि हामी ह्यान्डआउटहरू हेरिरहेका छैनौं। हामी भारतसँग साझेदारीमा काम गर्न चाहन्छौं। त्यसैले, म सबैलाई निमन्त्रणा गर्दछु,’ उनले थपे।

श्रीलंकाको विकासलाई प्रकाश पार्दै उनले भने, ‘श्रीलंकामा पर्यटन फस्टाएको छ। हामी नवीकरणीय ऊर्जा र बन्दरगाह र श्रीलंकामा घरजग्गाको विकास भइरहेको हेरिरहेका छौं। श्रीलंकामा अन्य धेरै क्षेत्रहरू छन् जुन हामीसँग छ।’

Facebook Comments Box

Share Icon